KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11521009

nr 1152 1009

Carl Deelsbo

(1892-1990), Sverige

Oljemålning, Porträtt, signerad, olja på pannå, 75x54 cm. Proveniens familjen Deelsbo

Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

måndag 11 december 2017
kl 18:14:20

Carl Deelsbo

Läs mer om Carl Deelsbo