KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11521009
nr 1152 1009
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Porträtt, signerad, olja på pannå, 75x54 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
måndag 11 december 2017
kl 18:14:20
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo